
Dr. Luc Montagnier 1998-ban. 1983-ban párizsi kutatócsoportjával felfedezte az AIDS tettesét, egy olyan retrovírust, amelyre korábban nem volt példa. Fotó: Nancy Siesel/The New York Times
Párizs külvárosában, Neuilly-sur-Seine-ben kedden meghalt Luc Montagnier francia virológus, aki az AIDS-t okozó vírus felfedezéséért Nobel-díjat kapott.
89 éves volt.
A neuillyi városháza megerősítette, hogy ott benyújtották Dr. Montagnier halotti anyakönyvi kivonatát.
Mindazon dicsőség ellenére, amelyet Dr. Montagnier szerzett a vírus, ma HIV-nek nevezett vírus felfedezésében, a későbbi években elhatárolódott kollégáitól.
Montagnier gyakran tett a tudósvilág számára ellentmondásosnak tűnő kijelentéseket.
Luc Montagnier 2008-ban Nobel-díjat kapott a HIV felfedezéséért, amelyet további két tudóssal – Francoise Barre-Sinoussi virológussal és Hausen német tudóssal – osztottak meg, akik a méhnyakrákot okozó papillomavírusokat fedezték fel.
Azzal érvelt, hogy az ember speciális diétával megszabadulhat a HIV-től, ha erős immunitása van, ellenzi az oltást, és kijelentette, hogy a COVID-19 elleni oltások veszélyesek, írja a The New York Times.
Elképzelhetetlen az oltás egy járvány idején. A vírus által termelt antitestek teszik lehetővé a fertőzés erősebbé válását. Ezt nevezzük antitest-függő fokozódásnak, ami azt jelenti, hogy az antitestek egy bizonyos fertőzést támogatnak. Egyértelmű, hogy az új változatok az oltásnak köszönhetően antitest-közvetített szelekcióval jönnek létre
– mondja a professzor egy francia interjúban.
Legutóbb a koronavírus elleni vakcinák nyílt ellenzője volt.
A HIV felfedezése 1983. január 3-án kezdődött Párizsban.
Ez volt az a nap, amikor Dr. Montagnier (ejtsd: mon-tan-YAY), a Pasteur Intézet vírusos onkológiai osztályának vezetője kapott egy darab nyirokcsomót, amely eltávolították egy 33 éves AIDS-es férfiból.
Magyar Tudat
A koronavírus-világjárvány idején Montagnier azt az összeesküvés-elméletet hirdette, hogy a SARS-CoV-2 vírust szándékosan hozták létre, és egy laboratóriumból szöktették meg. Ezt az állítást más virológusok cáfolták.[2][3][4][5] Az akadémikusok azért kritizálták, mert Nobel-díjas státuszával visszaélt, hogy hitelesnek tüntessen fel áltudományos konteókat.
Magyar Wikipédia