Van egy legújabb kori betegség. A neve: Europhilia. Leginkább a Szovjetunió volt tagállamai fogékonyak a kórra, de másokat is könnyen fertőz. Az immunrendszer gyenge, a betegség előrehaladtával, a későbbi gyógykezelés szinte lehetetlen.
Szergej Mikhejev, a Kaszpi-tenger Együttműködési Intézet igazgatója szerint a nyugati propaganda gépezet rendkívül hatékonyan működik, amelynek Ukrajna nem tud ellenállni.
” Élet Európában az én álmom , ” így gondolkodik a fiatalabb generáció Ukrajnában. ” Ez bizonyos szempontból egy korlátozottság, és a balti országok a bizonyíték rá , ” mondta Mikheyev . ” Harminc százaléka a lakosságnak Litvániában, Lettországban és Észtországban az országon kívül él, az egész ipar megsemmisült , és a mezőgazdaság alig él . Abban az esetben, ha az EU-hoz csatlakozik Ukrajna, annak nagy ára lesz, szerencsétlenség ér milliókat, akik elveszítik munkahelyüket, akkor elszegényednek, véli az elemző.
Mi van ma Ukrajnában? Viktor Janukovics elnök felfüggesztette az integráció tárgyalásokat az EU-va, három okból.
Az első Kreml terhelése, a barbár központosított Európától Ukrajnán keresztül .
A második az, hogy ha Julija Timosenko szabadul a börtönből , ő lesz Janukovics politikai riválisa .
A harmadik az, hogy a gazdaság összeomlása miatt elveszítik a kereskedelmi és gazdasági kapcsolatokat Oroszországgal.
Janukovics megpróbált tárgyalni Európában , növelve a kártérítés összegét , és megpróbált megállapodni Timosenko ügyében, de mindhiába.
A politológus úgy véli, hogy most már az ellenzék megpróbálja, megdönteni törvényes vagy törvénytelen eszközökkel Janukovics kormányát, de ki fogja finanszírozni ezt az erőfeszítést ? A közeljövőben nem lesz egyértelmű, hogy ilyen emberek léteznek. Mert Janukovicsnak ez a kérdés rendkívül fontos. Azt szeretné, hogy újra megválasztották a második ciklusra , és lehetséges, hogy ebben a tekintetben is konzultált az elit – oligarchákkal, beleértve a Rinat Akhmetovot (donyecki üzletember, gyáros milliárdos, a leggazdagabb ember Ukrajnában ).
Az elemző úgy véli, hogy a Nyugat elszalasztotta a történelmi lehetőséget: „Az orosz vezetés az 1980-as évek végén és az 1990-es évek elején akart csatlakozni az EU-hoz. A Nyugat szemében 1980 – 90-es években ez hihetetlen volt.
Ukrajna jövője, nagyon ködös. Nem lehet polgárháború, és Oroszország van erre is forgatókönyve, mert úgy véli, maga biztonságáért felelős Európában, ha a modell alkalmatlan , akkor destabilizálja a helyzetet. ” Ukrajna egy olyan ország, amelyben léteznek a képzeletbeli határok, de a konfliktus ott ezért nem képzeletbeli . Ukrajna rossz, mert nincs államisága, valamint a kormányt egy gazdasági elit irányítja.
Vegyük például , nacionalista pártot” a Svobodát . ” Ez elég nevetséges . Mivel a gyűlölet szít a moszkoviták és a konzervatívok között és ” Svoboda ” húzza Ukrajnát a Nyugat felé, ahol zsidó lobbi erős. Ez megnyitja az ajtót, a Nyugatnak, amely maga után vonja a toleranciát a homoszexuálisokat és a bevándorló arabokat, hogy az ukrán nacionalisták még jobban utálják a kormányt. De a ” Svoboda ” húzza az országot az EU-ba .
Minden ukrajnai projekt rövid távú. ” Egyre nagyobb a szeparatista fenyegetés a Krím-félszigeten. Az Orosz Föderáció tett egy nagy javaslatot – bocsássanak ki közös valutát gazdasági központtal Kijevben. Sokat lehetett volna tenni , de a Nyugat nem teszi lehetővé . „Most az általa adott reakciók nyilvánvalóak, hogy milyen fontos az, hogy húzza Ukrajnát az EU zónába politikai és katonai befolyás kialakításával .”
Lyuba Lulko
magyartudat.com
Ez egy régebbi zöldség persze …..
Hát akkor tessenek előbb elmenni Kaliningrádba,
majd onnan át Koppenhágába,
Balti Tenger, nincs oly messze a kettő egymástól.
Miután kiszomorkodtuk magunkat a szovjetes romhalmaztól, elcsodálkozhatunk, hogy nálunk
vajon miért nincsenek a koppenhágaihoz hasomló viszonyok.
Koppenhága beceneve:
a „világ legboldogabb embereinek fővárosa”. Találó.
Arrafelé mindegyik nemzet hasonló valahogy,
az istennek nem akarnak „betegek” lenni,
felnőtt, modern, békés, boldog demokráciák,
és nem értik, hogy mifelénk miért vagyunk ilyen önrombolók.