A Wizz Air 2013. május 17-től hetente kétszer – hétfőn és pénteken – repül majd a Budapest-Málta útvonalon – közölte a diszkont légitársaság csütörtökön.
Tájékoztatásuk szerint a Wizz Air ezzel az új Budapestről induló járattal 35-re emelte a Magyarországról elérhető útvonalak számát, a máltai útvonallal együtt már összesen 30 országba indít járatokat.
Daniel de Carvalho, a Wizz Air vállalati kommunikációs vezetője a társaság közleményében kiemelte: a Budapest-Málta járatok indításával lehetővé teszik, hogy az utasok a hétvégét a mediterrán szigeten töltsék, illetve Budapest vonzó úti cél lesz a máltaiak számára, és az új útvonal tovább erősíti majd a magyar turizmust.
A Wizz Air, Kelet-Közép Európa legnagyobb diszkont légitársasága 39 darab A320 Airbus-ból álló flottát üzemeltet 16 állomásról, több mint 250 útvonalon, 84 desztinációval, 30 országba. A Wizz Airnél 1500 szakember dolgozik, a légitársaság 2013-ban több mint 13,5 millió utassal számol.
MTI/magyartudat.com