
Fotó: Mike Cohen/Getty Images for The New York Times
Bill Gates szerint szörnyű a mostani koronavírus-helyzet, de ennél csak sokkal nagyobb és pusztítóbb válsággal néz szembe az emberiség.
2060-ra a klímaváltozás ugyanolyan halálos lehet, mint a COVID-19, 2100-ra pedig ötször olyan halálos – írta blogjában Bill Gates.
A Microsoft társalapítója cselekvésre sürgeti a kormányokat klímaváltozás-ügyben, ugyanolyan sürgős lépésekre van szükség szerinte, mint a koronavírus-válság kapcsán.
Ha nem teszik meg a világ kormányai a szükséges intézkedéseket, a hatás sokkal pusztítóbb lehet, mint a koronavírusé.
Gates becslése szerint a 100 ezer főre jutó, koronavírus miatti halálozások száma 14 főre tehető.
Az évszázad végére, ha ugyanilyen ütemben nő a széndioxid-kibocsátás, további 73-mal nőhet a 100 ezer főre vetített halálozások száma, csakhogy ezúttal a globálisan növekvő hőmérséklet miatt.
Bármilyen szörnyű is a mostani pandémia, a klímaváltozás sokkal rosszabb lesz – írja.
A milliárdos üzletember szerint 20 éven belül a klímaváltozás okozta gazdasági kár ugyanolyan rossz lesz, mintha minden évtizedben lenne egy COVID-19 világjárvány.
Gates úgy véli, a mostani válságból sokat lehetne tanulni és az ebből szerzett tudást fel lehetne használni ahhoz, hogy a klímaváltozást a megfelelő eszközökkel közelítsük meg.
Szerinte azoknak az országoknak kellene a legtöbbet tenniük a klímaprobléma megoldásáért, amelyek a leginkább hozzájárulnak a levegőszennyezéshez, olvasható itt.
Magyar Tudat
Nem jött be az első ötlet – nem esett szét az emberi kultura (még) – ezért gyorsan ki kell találni egy másik, következő válságot. Sietősen iparkodtak a jövőtervező nagyonfüggetlen, objektív szabadságharcosok kitalálni a soronkövetkező okot, amiért csakis a liberális erők vezethetik a világot, máskülönben esélye sincs az emberiségnek a túlélésre.
Már bocsánat, de az emberiség fennmaradásának az oka a törvények.
Ez ilyen egyszerű, a törvények ezért vannak, különben már nem lennénk.
Köze nincs semmiféle ideológiához, hacsak nem „öntörvényű gyárilag”,
de azok már nem az emberiséget szolgálják, csak nevükben „törvények”.
Más kérdés, hogy hosszabb távon a pénz megszüntetése lehetne még érdekes,
(nem a bankkártyára gondolok), de ezt még senki nem találta ki, álom,
bár néhány kisebb faluban ez működik itthon és szerte a világon,
de ez még kevés, és az alapja ott is a pénz.
Ez sem ideológiai kérdés, hanem „szakmai”.