TÖRZSKÖNYV VISSZAKÉRŐ, AUTÓSOKNAK!
Bank neve, címe:………………………………………………………
Tárgy: Gépjármű törzskönyv valamint, opciós szerződés törléséhez szükséges lemondó nyilatkozat
megküldése tulajdonos/birtokos részére
Hivatkozási szám: …………………….
Tisztelt Cím!
Felhívom a Tisztelt Cím figyelmét, hogy a ………………. számon önöknél nyilvántartott ………….. frszú. gépkocsi vásárlásával kapcsolatos opciós-szerződés ………………… –n hatályát vesztette, a Ptk.374.§. (2) alapján. Az említett opciós szerződés-kötésének dátuma: …………………
Mivel az opciós-szerződés a fent hivatkozott hatályos jogszabályban lehetséges maximum határideje lejárt, ennek okán, kérem megküldeni levelezési címemre 30 (azaz harminc) napon belül a fent említett gépkocsi TÖRZSKÖNYV nevű igazoló okmányát, amit a hatályos jogszabály a tulajdonos birtokában tartani rendel, valamint az opciós szerződés törléséhez szükséges lemondó nyilatkozatot. Az opciós szerződéseket a Ptk. 375. § és a 374. §. szabályozza.
* Ptk. 375. § (1) Ha a tulajdonos másnak vételi jogot (opció) enged, a jogosult a dolgot egyoldalú nyilatkozattal megvásárolhatja. A vételi jogra vonatkozó megállapodást – a dolog és a vételár megjelölésével – írásba kell foglalni. (2) A határozatlan időre kikötött vételi jog hat hónap elteltével megszűnik; az ezzel ellentétes megállapodás semmis. (4) Egyebekben a vételi jogra a visszavásárlási jog szabályait kell alkalmazni.
* – Ptk. 374. § (1) Az eladott dolog visszavásárlásának jogát az adásvételi szerződéssel egyidejűleg írásba kell foglalni. A visszavásárlás az eladónak a vevőhöz intézett nyilatkozatával jön létre. (2) A visszavásárlási jogot legfeljebb öt évre lehet kikötni; az ezzel ellentétes megállapodás semmis. Hivatkozom továbbá a Legfelsőbb Bíróság Pfv. IX. 21.323/2010/6. számú ítéletét, amely kimondja, hogy „ A Ptk 375.§. (4) bek. alapján a vételi jog esetében is irányadó a Ptk 374.§. (2) bekezdése értelmében vételi jogot legfeljebb 5 évre lehet kikötni, az ezzel ellentétes megállapodás pedig semmis.
A fenti jogszabályhelyekre való hivatkozással a korábban kötött opciós szerződésünk hatályát vesztette, tehát semmis. (Amennyiben nem található egyértelmű határidő vagy vételár a szerződésben, akkor pedig már a megkötés pillanatában (ex nunc) semmisé vált az opciós jog! )
(B.É.CS.)
magyartudat.com
T.Cim.
Irásban megkaptam a vételi jog törlését a törzskönyvet nem.
A Bank arra hivatkozik,hogy nincs szabályozva az időpont mint az
opcios jognál a tőrzskőnyv őrzséséről viszont nem mondott le.
Hivatkozik még,hogy az álltaláno szerződési feltételek 4.pontja alapján,a tartozás maradéktalan kiegyenlitéséig a Bank jogosult a tőrzskőnyv őrzsésére.
Kérdés?:mit tehetek még peren kívűl,hogy megkapjam a könyvet.
Igaz,hogy aláirtam a tőrzskőnyv jogosultja a Bank viszont amire szintén hivatkoznak/opcios szerződés 4.pontja semmis vagyis az okirat kiadásával a teljes megállapodás/vételi jog alapitásárol/megszűnt igy a 4 es pontja is.Várom szives vállaszukat.Tisztelettel Antal Pál.
Kérdés: mit tehetek még peren kivül,hogy megkapjam kőnyvet.