Washingtonba látogatott Ujhelyi István szocialista európai parlamenti (EP-) képviselő, ahol arról biztosította az amerikai adminisztráció több vezetőjét, hogy az MSZP-s Botka László vezette „következő kormány” meg fogja erősíteni Magyarország nyugati, demokratikus elkötelezettségét.
A képviselő a találkozókon rámutatott, hogy „Orbán Viktor és a Fidesz illiberális, putyinista ámokfutása az elmúlt években mélypontra süllyesztette Magyarország transzatlanti kapcsolatait”, de a Botka-kormány „vissza fogja állítani hazánk becsületét a szövetségeseink előtt”, írja az MTI.
A butaság akkor is butaság, ha az USA-ban mondja Ujhelyi úr.
De nézzük a tényeket!
Ujhelyi úr egy az EP 751 képviselője közül. Ő a vezetője az MSZP EP-csoportjának, amelynek még egy tagja van, Szanyi úr.
Ilyen jó állásokért egyesek ölni lennének képesek, de az USA számára tökéletesen érdektelenek.
Az “amerikai adminisztráció” vezetői között van az elnök, az alelnök, a külügyminiszter, esetleg annak helyettesei.
Nos, Ujhelyi úr velük NEM találkozott.
Az amerikai külügy nem is tesz említést Ujhelyi úr látogatásáról, mint ahogy a külügyet megtekintő turistacsoportokról sem adnak hírt.
Ujhelyi úrra a magyar nyelv több jó szót ismer: jelentéktelen, kisstílű, ja és persze, pitiáner.
Thürmer Gyula
magyartudat.com
🙂 🙂 🙂