
Schmidt László Barnabás 5. Horváth Erik 20. helyezett. Felkészítő tanáraik: Csapó József, László Tünde, Steindl Gábor és az egész iskola összes tanára és vezetése. Csapatmunka volt, sok lemondással, fáradtsággal járt. Szép volt Fiúk!
Ahol a gazdasági és társadalmi mutatók nem igazán jól alakulnak, ott a teljesítményeket csak többszörös erőfeszítések árán lehet elérni, nem úgy, mint a gazdagabb, szerencsésebb régiókban.
Azt gondolhatjuk, az emberi erő feletti felzárkózni akarás, az élet minden területét átható versengés egyfajta ösztönös tevékenység.
Élettapasztalataink alapján, ki kell, hogy mondjuk, ez bizony így van.
Az ember veleszületett természetes életösztöne működik: felszínen kell maradni, különben végleg elsüllyedünk. Tehát, versenyre fel!
A versenyre születni kell, de…
Nem elég a tehetség.
Sok tanulással járó, szakszerűen irányított folyamat, egyfajta különleges együttműködés, csapatmunka hozza meg a várt eredményt.
Emellett a megmérettetéssel járó pszichés élmények (a küzdelem, a győzelem, vagy a vereség) feldolgozására, illetve ezek kezelésére legalább akkora befektetett energiára van szükség, mint a hatalmas ismeretanyag átadására, elsajátíttatására.
A várt eredmény nem marad el…
Ha nem sajnáljuk a befektetett időt és energiát, elégedetten hátradőlhetünk és várhatjuk munkánk hozadékát.
Dél Somogyban, a csurgói Kolping Nagyváthy János Technikum, Szakgimnázium, Szakképző Iskola és Kollégium két tehetséges, mezőgazdasági gépésztechnikus tanulója az Országos Szakmai Tanulmányi versenyen ötödik és huszadik helyezést ért el.
Ámulj világ!
Elfelejtett térség figyelemre méltó nagyjai…


Felkészítő tanáraik: Csapó József, László Tünde, Steindl Gábor, és az egész iskola összes tanára és vezetése.
Csapatmunka volt, sok lemondással, fáradtsággal járt. Szép volt Fiúk!
A verseny utóhatása sem elhanyagolható…
Minden oktatási intézményben különös húzóerőként hat a siker. A tehetséges, szorgalmas, jó tanulók mintaként állnak azok előtt, akik feladják a küzdelmet.
Márpedig a cél annak elérése, hogy tanulóink felszínen tudjanak maradni, sőt, képesek legyenek felvenni a versenyt és kitartani a végsőkig, még akkor is, ha az ország eldugott végében, nem túl figyelemre méltó helyére kellett születni.
A megszerzett tudás nem csak a sajátunk…
Az iskolában megtanult tananyag nemzeti kinccsé válik.
A gondolkodni tudó ember kételkedik, kíváncsi, újabbnál újabb ismeretek megszerzésére motivált.
Ezzel be kell látnunk: a jól képzett társadalom mai fiataljai a nemzet haladásának alapja.
László Tünde
Magyar Tudat