Feljelentés alapján idézték be a verebélyi rendőrségre Berényi Józsefet, a Magyar Közösség Pártjának elnökét, ahol arról faggatták, valóban részt vett-e olyan rendezvényen Szlovákiában, ahol magyar állampolgárokat avattak.
Berényi a Kossuth Rádiónak nyilatkozva elmondta, hogy egy ismeretlen személy feljelentése alapján idézték be a rendőrségre kihallgatásra. A feljelentés elmondása szerint ugyan nem anonim módon történt, de az illető aláírása olvashatatlan volt.
Arra a kérdésre, hogy vajon elhitte-e a rendőrség, hogy nem volt ilyen avatás, Berényi azt válaszolta, hogy „gondolom mindenki ezt fogja nekik mondani, hogy nem volt ilyen”. Úgy látta ugyanis, hogy egyéb nevek is szerepeltek az íven, akik a jelentés alapján részt vettek az állítólagos avatáson, és alighanem őket is beidézik majd a pártelnök szerint.
Berényi szerint ez az eset azt jelzi, hogy a rossz állampolgársági törvény alapján zaklathatják az embereket, mert ilyen, szerinte alaptalan feljelentésekre ad okot.
A szlovákok próbálnák ezt megcsinálni a csehekkel, akik csak elvettek tőlük, míg a magyarok – igaz akaratlanul – csak adtak nekik. Nem is akármit – egy hazát. Ezt azért meg kellene annyira becsülniük, hogy békén hagyják az ősi területükön élő magyarságot!