
Csíkszentdomokoson, a már hagyományos labdarúgó mérkőzésen a Székelyföldi önkormányzatok csapata legyőzte a Magyar Országgyűlés együttesét. A mérkőzést a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat Sportszakosztálya szervezte, a játékvezető pedig a legendás Aranycsapat tagja, Buzánszky Jenő volt.
A mérkőzés előtt a játékosok elénekelték a magyar, és a székely himnuszt és csoportképet is készítettek, ahol a háttér a mentőautó volt, amit a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat ajándékozott Hargita megyének.
Az Országgyűlés csapatában szokás szerint Kövér László házelnök is pályára lépett, Zsigmond Barna Pál, Magyarország csíkszeredai főkonzulja pedig ezúttal is a székelyek csapatában játszott.
Az aranycsapat tagja, Buzánszky Jenő, aki mérkőzést vezette, elmondta, hogy sportszerű mérkőzés volt, sok helyzettel mindkét részről, és a szerencsésebb székelyek nyertek, a magyarok még a büntetőt sem tudták berúgni.
Székelyföld nyert 2 – 0 arányban. A csicsói László Zsolt, és a székelyudvarhelyi Fórika Endre voltak a gólszerzők.
Fotók: : Kristó Róbert
szekelyhon.ro/erdely.ma/magyartudat.com