Soha nem volt ekkora létjogosultsága Adolph Kolping eszméinek, mint ma, itt Európa közepén. Újra felértékelődött az a nemzeti kincs, amely a tudás, a jó szakember képzés stratégiáját vázolja fel, egy pártoktól, politikától mentes, keresztény hittel telt egységben.
Ha valaki nyitott szemmel szemléli a nagyvilágot, könnyen észreveszi, magasan kvalifikált egyén nem létezik hit nélkül. Mindenki hisz valakiben, vagy valamiben, de legalább önmagában. Fordítva is igaz: nem elég hinni, a sikerhez vezető göröngyös út megtételéhez bizony nagyon sokat kell tenni. Keményen tanulni kell, akár egy egész életen át, leküzdve minden akadályt.
Csurgón, az országos Kolping iskolák tanévnyitó ünnepélyén, 2016. augusztus 31-én a Kolping Nagyváthy János Gimnázium, Szakgimnázium és Szakközépiskola igazgatónője, Vargáné Nagy Viola Lukács evangéliumának idézetével kezdte beszédét:
„Senki sem tölt új bort régi tömlőkbe. Vagy ha mégis, az új bor szétveti a tömlőket, a bor kiömlik, a tömlők meg tönkremennek.” Az igazgatónő kifejtette: „az új tanév új lehetőségeket hordoz”…

Szászfalvi László, országgyűlési képviselő Pál apostol szavait idézte:
„Mert nem a félelemnek lelkét adta nekünk az Isten, hanem az erő, a szeretet és a józanság lelkét.” „Félelemben, félelmetes gondolatokkal panaszkodással és nyavalygással nem lehet élni” – folytatta az országgyűlési képviselő. „De még inkább nem lehet új tanévet kezdeni félelemmel, aggodalommal” – tette hozzá. „Egy országos intézményrendszer kezd új tanévet, nem félelemmel, nem kicsinyhitűséggel, nem vissza, hanem előre tekintve az erőnek, a szeretetnek és a józanságnak a lelkületével” – tette hozzá Szászfalvi László.

Liberális sugallatra, a kényelem érdekében le lehet mondani minél több tudás átadásáról, lehet a tanulók leterheltségére hivatkozni, tárgyalások nélkül tüntetni, kifogásokat találni, de ezzel éppen azt a nemzeti kincsünket veszítjük el, amely a világban kialakult kaotikus helyzetben fennmaradásunkat szolgálja. Felelősséggel tartozunk őseinknek, akik ránk bízták a magyarság sorsát.
Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára Csurgón, az országos Kolping tanévnyitó ünnepélyen így fogalmazott:
„A kerekasztal megbeszéléseknek megfelelően, az iskolák saját helyi tanterveiket dolgozzák ki, amely kevesebb kötöttséget jelent”. „Az elmúlt időszak nagy dilemmája, hogy csökkenteni kell-e a tananyagtartalmat. Túlterhelt egy diák – különösen, ha a hetedik órát még az iskolában tölti -, másrészt azonban nem adnánk meg azt a tudást, ami átadható lenne” – folytatta. „Mulasztást követünk el, ha nem használjuk ki a nyolc, illetve tizenkét év lehetőségét és azok a diákok, akik nem szereznek versenyképes tudást, kárt szenvednek másokhoz képest” – mondta ünnepi beszédében az államtitkár.

Az ünnepély Tóth Gábor, a Kolping Oktatási és Szociális Intézményfenntartó Szervezet igazgatójának beszédével folytatódott. Az igazgató többek közt a csurgói iskola tevékenységét méltatta. Kitért a Kolping zászló színeinek jelentésére: a fekete a komolyság, a narancs a vidámság, szeretet üzenetére. Elmondta, honnan indult a német származású Adolph Kolping szakmai életútja, valamint pappá, majd boldoggá avatása. „Kolping tudta, hogy érettségit kell szereznie” – mondta Tóth Gábor. „Pap akart lenni, és össze akarta gyűjteni a sok sanyarú sorsú szakembert. Mindezt azért tette, mert tudta, hogy ők, keserves életük ellenére, nagyon értékes emberek. Azért gyűltünk össze Kolping zászlaja alatt itt a tagiskolákból, hogy tanúságot tegyünk arról, ez a valódi élet, és hogy a kereszténység ilyen vidám, hasznos és értékes” – folytatta az igazgató.
Az alábbi felvételen a Kolping Nagyváthy János Gimnázium, Szakgimnázium és Szakközépiskola igazgatónője mond ünnepi köszöntőt.
A csurgói iskolában a kilencedikes tanulók az igazgatónő kézfogásával váltak a Kolping-család tagjaivá. Ezután már ők is együtt éneklik majd társaikkal a Kolping himnuszt.

Mint történelmünk során oly sokszor, napjainkban is irányt mutatunk Európának. Lelkünk mélyén őrzünk ugyanis egy titkot: jövőnkben a hit vagyis, a felnövekvő nemzedék egységes keresztény hite és jó szakértelme a biztosíték Magyarország és Európa fennmaradásának.

Országszerte, tizennégy Kolping iskolában megközelítőleg hétezer tanuló kezdi meg tanulmányait a 2016/17-es tanévben. Csurgón, kollégiumi elhelyezés és saját uszoda igénybevétele mellett, gimnáziumi képzés, valamint többek közt mezőgazdasági gépészek, ipari gépészek, autószerelők, asztalosok, szociális gondozók és ápolók, technikusok, stb. a következő tanévben pedig kertészek, családi gazdálkodók oktatása történik. Akik pedig megkésve szeretnének érettségi vizsgát tenni, levelező tagozaton folytathatják majd itt tanulmányaikat.

magyartudat.com
Újabb félrevezetés,?mert a HITbe mindent bele lehet magyarázni.
A MAGYAR embernek csak MAGYARül kel MAGYARázni.
Főleg egy némettől? Mi van, már a magyarok nem ismerik a történelmet,?Emlékezni kel hogy bántak velünk a németek és a többi europai népek? TRIANON???!!!! Második világ háború, a kommunisták, meg most!
„Rékának”.
Ha már osztani tetszik az igét a magyaroknak,
előbb meg kellene tanulni azt a fránya magyar nyelvet
és a helyesirási szabályait, mert igy teljesen hiteltelen
a féligazságokat tartalmazó bejegyzése.
Ráadásul hol mély vallásos idézeteket ás elő a netről,
amit gyűlölködésre használ, hol pedig ateista nézeteket másolgat ide össze – vissza.
Igy úgy tűnik, mintha egy komplett hülyével állnék
szembe.
1957 környékén még volt hittan az
általános iskolákban, mégis Magyarország a 13. ateista
ország Eu-ban. Azután ott voltak a lenini tanok is, ma
mégsincs senki aki ezeket az elveket vallaná itthon.
Vagyis bármivel tömhetik a gyerekek fejét, kinövik,
elfelejtik felnőtt korukra a propagandát.