
2014. május 11-én oroszbarát szeparatista tüntetők megrohamozták és elfoglalták a megyei adminisztráció épületét Harkivban és Donyeckben, továbbá megszállták az ukrán biztonsági szolgálat (SZBU) helyi épületeit szintén Donyeckben, valamint Luhanszkban.
Eközben az SZBU sajtószolgálatán keresztül közölte, hogy őrizetbe vették az orosz-ukrán határon az orosz katonai elhárítás egyik emberét, egy bizonyos Roman Bannihot, aki azért akart Ukrajnába utazni, hogy szervezze és koordinálja a luhanszki szeparatista megmozdulásokat.
A biztonsági szolgálat közzétette a gyanúsított lehallgatott telefonbeszélgetéseit is, amelyek alapján őrizetbe vették.
Kelet-Ukrajnában vasárnap erősödtek fel ismét a szeparatista törekvések.
Hivatali épületeket szálltak meg az oroszbarát tüntetők, és Donyeckben hétfőn a szakadárok kikiáltották a független köztársaságot, kinyilvánítva hogy a terület Oroszországhoz kíván csatlakozni.
Ukrajna déli részén, a Krím félszigeten kezdődtek az Ukrajna területi egységét megbontó események.
Azután, hogy Kijevben a három hónapon át tartó tüntetések nyomán elmozdították tisztségéből Viktor Janukovics akkori elnököt, és a korábbi ellenzék vette át a kormányzást, február végén a Krímben oroszbarát fegyveresek megszállták a helyi parlament épületét, a törvényhozás tagjai pedig menesztették az ottani kormányt, és Szerhij Akszjonovot, az Orosz Egység pártjának vezetőjét választották a minisztertanács elnökévé.
Március 16-ára az oroszbarát krími vezetés népszavazást írt ki a Krím státusáról, a Krím lakosai nagy többséggel a félsziget Oroszországhoz csatlakozását támogatták.
Közben egyre nőtt az orosz katonai jelenlét a félszigeten. Körbezárták a laktanyákat, sorra foglalták el az ukrán hadihajókat.
Azokat az ukrán katonákat, akik önként nem álltak át az új krími vezetés mellé, erőszakkal kényszerítették átállásra.
Több magas rangú ukrán katonatisztet ejtettek foglyul.
A kijevi vezetés a múlt hónap végén úgy döntött, hogy átmenetileg Ukrajna más területeire vezényli az esküjükhöz hű maradt ukrán katonákat a Krímből.
Csikós Sándor
Magyar Tudat
Most már következhetne akár Magyarország orosz lerohanása is.
A légelhárítás lerombolása után az ország megszállása, majd megszüntetése,
és területi szétosztása a környező országok között megfelelő arányban.
Mielőtt vki komolyan venné:
Ez itt persze egy Orson Welles mintájú utópia-rémálom-fantazmagória kategória,
annak a néhánynak akik ma netes háborúsdit játszanak nap mint nap
a szomszédunk kálváriájából.