Az Európai Unió ma már egy olyan szövetségi állam, amelyben az európai tagországok már régen elvesztették politikai és gazdasági függetlenségüket. A Brüsszelből távvezérelt prés romboló hatásának egy része mindenki számára teljességgel látható, érzékelhető. Az alulról szerveződő, látens nyomás felismerése azonban már jóval összetettebb gondolkodást igényel.
Helyi önkormányzatok „fejlesztése”
Az ország központi irányítása már nyomokban sem emlékeztet a korábbi, jól működő hierarchikus rendszerre. A fejlesztések álarca mögé szándékos pusztítás épült be. Anyagi támogatásokkal, pályázatokkal, privatizációkkal gyáraink, üzemeink jogutód nélkül sorra bezárták kapuikat, vagy jogutóddal, új külföldi nagyvállalatokként termelnek profitot. A propaganda munkahely teremtésről szól, ám munkahelyteremtés helyett a magyar munkaerő tökéletes kizsákmányolása történik, a társadalom elszegényedése mára fizikai értelemben tapasztalható.
Ámuljunk, drukkoljunk és tapsolva örvendezzünk a Politikai Csatatér színjátékának minden felvonása után
Csakhogy ez a színházi előadás sorozat már senkit nem érdekel. Egyszerűen megunta a közönség. Veszteséges az előadás, üres a nézőtér és ami a legfájdalmasabb: ezt éppen az illetékesek nem veszik észre. Az adófizetők pénzéből finanszírozott propaganda pedig újabbnál újabb milliárdokat emészt fel. Érdekel még valakit, hogy aktuálisan kik döntögetnek Orbán Viktor szobrot, vagy tiltakozásul kik éjszakáznak a parlamenti ülésteremben?
A brit nemzeti öntudat és a józan ész által vezérelt politikai elit megtalálta a megoldást
Kilép a központosított rendszerből. Az önkormányzatokért felelős államtitkár, Eric Picles azzal vádolta az EU-t, hogy megpróbálja „Angliát letörölni a térképről” és megígérte, hogy ebben a kérdésben nem támogatja Brüsszelt.
David Cameron brit miniszterelnök januárban jelentette be, hogy a brit választók 2017-ben népszavazáson dönthetnek Nagy-Britannia EU-tagságának sorsáról, ha a Konzervatív Párt a 2015-ben esedékes választások után kormányon marad. Cameron akkori előterjesztése szerint a brit kormánynak a referendum előtt azonban meg kell kísérelnie tárgyalásos úton újrarendezni Nagy-Britannia viszonyrendszerét az EU-val, annak érdekében, hogy a London által tagállami hatáskörűnek ítélt döntési jogköröket “haza lehessen telepíteni” Brüsszelből.
magyartudat.com