PUTYIN A NYUGATI „ELITNEK”: …VÉGE A JÁTÉKNAK(…!)
Az angolul beszélő világ nagy része valószínűleg kimaradt Putyin Szocsiban elhangzott legújabb beszédéből, illetve, akik értesültek is róla sem biztos, hogy első hallásra felfogták annak jelentőségét.
A nyugati média mindenesetre mindent megtett, hogy ne vegyen róla tudomást, vagy kiforgatva tálalja annak tartalmát.
Függetlenül attól, hogy ki mit gondol Putyinról (a Nap és a Hold sem a mi véleményünk kedvéért létezik), valószínűleg Churchill 1946. március 5-én elhangzott „Vasfüggöny” beszéde óta a legjelentősebb politikai beszéd hangzott el Szocsiban.
Putyin kijelentette, hogy a játékszabályok mostantól megváltoznak.
Mostanáig a nemzetközi politikát a következő szabályok szerint játszották:
A politikusok nyilvános kijelentéseket tettek, hogy ezekkel fenntartsák a nemzeti szuverenitás kellemes látszatát, ami kizárólag propaganda célokat szolgált, hiszen nem valós szuverenitásról beszélünk, hanem olyasmiről, aminek semmi köze a nemzetközi politika lényegéhez.
Eközben titkos vagy zárt ajtós tárgyalásokon meghozták a valós döntéseket és megtárgyalták a követendő irányokat.
Korábban Putyin is ezen szabályok szerint játszott, cserébe csupán annyit várt, hogy Oroszországot egyenrangú félként kezeljék.
Mivel ilyen irányú reményei szertefoszlottak, bejelentette, hogy a játéknak vége, ezzel végeredményben megszegve a nyugat által felállított tabut, nyíltan, az elit klánok és politikai vezetők feje felett szólva az emberekhez.
1. Oroszország nem játssza tovább ezeket a játékokat és nem folytat titkos, zárt ajtós tárgyalásokat apró-cseprő ügyekben.
Oroszország ezzel szemben készen áll a komoly párbeszédre és megállapodásokra, amennyiben azok a kollektív biztonságot szolgálják, igazságosak és mindkét fél érdekeit figyelembe veszik.
2. A globális kollektív biztonság valamennyi rendszere romokban hever.
Nincsenek többé nemzetközi biztonsági garanciák, az ezeket elpusztító entitást pedig Egyesült Államoknak hívják.
3. Az Új Világrend építői elbuktak. Homokvárat építettek.
Az Új Világrend felépülésének kérdése nem csupán Oroszországon múlik, de a döntés nem születhet meg Oroszország nélkül.
4. A társadalmi rend újításait Oroszország konzervatív megközelítésből kívánja vizsgálni, de nem zárkózik el az ilyen újítások vizsgálatától, hogy kiderüljön, bevezetésük indokolt-e.
5. Oroszország nem szándékozik az Egyesült Államok folyamatosan terjeszkedő „káosz birodalma” által létrehozott zavaros vizekben halászni és új birodalmat sem akar alapítani (ez szükségtelen, Oroszországnak már meglévő területeit kell fejlesztenie).
Továbbá Oroszország nem kíván a világ megváltójának szerepébe lépni, ahogyan ezt a múltban tette.
6. Oroszország nem kívánja a saját képére átformálni a világot, de azt sem fogja hagyni, hogy mások az ő képükre próbálják átformálni Oroszországot.
Oroszország nem fogja elzárni magát a világtól, aki azonban megpróbálja elszigetelni Oroszországot a világtól, az forgószelet arat.
7. Oroszország nem kívánja a káosz terjedését, nem akar, és nem is szándékozik kirobbantani semmilyen háborút, ugyanakkor úgy látja, hogy egy globális háború kirobbanása ma már szinte elkerülhetetlen, így erre fel van készülve és a készülődést folytatja.
Oroszország nem akar háborút, de nem is fél tőle.
8. Oroszország nem kíván aktív szerepet vállalni azok feltartóztatásában, akik még mindig az Új Világrendjüket építik, amíg ezek az erőfeszítések nem sértik Oroszország kulcsfontosságú érdekeit.
Oroszország inkább a partvonalról szemléli, amint ezek újabb és újabb sebeket szereznek igyekezetükben, amennyiben azonban bárki megkísérli Oroszországot is belerángatni ebbe a folyamatba, figyelmen kívül hagyva annak érdekeit, az meg fogja tanulni, hogy mit jelent a fájdalom.
9. Külső, de még inkább belső politikájában, Oroszország ereje nem az eliten és annak zárt ajtós tárgyalásain, hanem a népen fog nyugodni.
A fenti pontokhoz a következőt muszáj még hozzátenni:
10. Még mindig fennáll a lehetőség egy olyan új világrend felállítása előtt, ami megakadályozhatja a világháború kirobbanását.
Ennek az új világrendnek az Egyesült Államok is elkerülhetetlen része lenne, de kizárólag mindenki mással egyező feltételek mellett: a nemzetközi jog és nemzetközi szerződések alapján, mindenféle egyoldalú kezdeményezés nélkül, más nemzetek szuverenitásának abszolút tiszteletben tartása mellett.
Összegezve:
Vége a játéknak gyerekek.
Szépen tegyétek el a játékaitokat.
Eljött a felnőtt döntések ideje.
Oroszország készen áll.
Vajon a világ többi országa is?
Knyaskó Sándor
Peter Sloterdijk német filozófus:
Putyin notórius hazudozó, egyes módszerei Hitlert idézik
Vlagyimir Putyin fokozatosan saját önhipnózisának az áldozata lett, mondta Sloterdijk a DPA-nak, hozzátéve, az orosz elnök vélhetően meggyőzte magát, hogy történelmileg fontos szerepet tölt be, és most ez vezérli mindenek felett.
A legismertebb és az egyik legjelentősebb kortárs német filozófus szerint nem kizárt, hogy az orosz elnök egy nap helyet kap az eszmetörténetben, mert rendkívül sikeresen torzítja el a tudatot. Például azzal, amikor sok minden más mellett az állítja, hogy a háborút azért kellett megindítani, mert a NATO bekerítette Oroszországot, így azt meg kellett védeni.
A 74 éves Peter Sloterdijk, akinek csaknem 30 éve megjelent munkája, A cinikus értelem kritikája a múlt század legnépszerűbb filozófiai értekezései közé tartozik, a DPA hírügynökségnek nyilatkozott, a beszélgetést a Focus német hetilap hozta le. Az elemző úgy véli: a Kreml ura addig-addig ismételgette téveszméit, míg azok világnézetté álltak össze nála. Egy reggel azután felébredt, és úgy érzékelte, hogy országát körbezárták.
Más. Churchill fultoni beszéde …..
azt a „hidegháborút” jósolta meg, ami a Szovjetunió által elterjesztett rémuralom
volt a 2.VH után Európában. Jó a hasonlat, hiszen ez a beteg putyini terv is.
A tisztelt német filozófus arrol vajon mit mondott hogy a tisztelt fürerük faszsága miatt jöhetett létre a szovjet rémuralom. Térképet néz a mókus? Merre vannak a Nato rakéta bázisok? Melyik dolog betegebb a nyugat által preferált great reset vagy a Putyin altal preferált nemzeti szuverinitás? A többiről csak annytit hogy Én éltem abban a „rémuralomban” és nem túl rémesen. Ha pofád befogtad akkor kutya bajod sem volt, sőtt nekem még volt gyerekkorom is. Internet, telefon, psx és xbox nélkül. Rémes!
Lehet, hogy a „rémuralom” kifejezés erősnek tűnik azoknak,
akik békében, ügyesen megúszva túlélték szerencsére
a hazai „szoc építés” korszakot (vidám barakk 1957-89).
De én az egész 1945 – 1989 közötti szovjet diktatúra
beavatkozására értettem Európában, amit senki nem akart sehol,
az valójában kényszer volt egy ellenséges hatalom részéről,
amely ugyan kiverte a nácikat pl nálunk, hogy aztán azt ürügyül
használja fel. Sztálin a hatalmáért a saját népét is feláldozta,
nem hogy a másét, lásd lengyelek is …………….
A német filozófus véleményével egyetértek (ezért másoltam ide).
A szovjet kommunista diktatúra nem a német fasiszta diktatúra
eredménye, bár egy ideig valóban „puszilkodott” együtt
a két elmebeteg, míg rá nem jöttek, hogy különböznek a hatalmi
igényeik ami a világuralmukat illeti. De ez hosszabb (fekete) sztori.
Mekkora marhaság
És ha a nagy nyugat „szabadít”fel minket a náci uralom alól? Mi történt volna?a lojális nyugat tovább darabokra volna Magyarországot ahogy azt tették 19-ben?Így csak gyarmat lettünk és magmaratt az ország!
A nyugat felszabadító tevékenységei a nácik alól elnagyolva:
Afrika. Sziciliai partraszállás. Angliai légiháború. Normandiai partraszállás,
így Franciaország, Belgium, Hollandia, Luxemburg, Ny-Németország …. Skandinávia.
felszabadítva mind visszanyerték teljes szuverenitásukat.
MIndenütt voltak kisebb-nagyobb helyi ellenállási mozgalmak is.
A Csendes Óceánon pedig USA Japánt győzte le.
Sztálin ürügyként használta fel a nácik kiverését mind a Szovjetunióban,
mind az általa felszabadított országok csatlóssá idomításához.
Ha a „nyugat” szabadít fel minket, Magyarországon startol a köztársaság,
szabad választások, parlamenti demokrácia, többpárt rendszer, piacgazdaság,
tehát nincs kommunista diktatura, „acél-vas országa” és egyéb elmebetegségek.
Már rég túl lennénk a kezdeti gyermekbetegségeinken. Nulláról indulni nehéz,
de még nehezebb lebontani előbb a sz.rt, majd arra építkezni gyakorlat nélkül.
Ez van-volt.