A fenti szavakkal kezdte beszédét egy végzős tanuló Csurgón, a Kolping Nagyváthy János Szakgimnázium és Szakközépiskola szalagavató ünnepélyén. Sokan, sokféleképpen értelmezhetjük az elhangzott gondolatot, a fiatalember természetesen az iskolapadban töltött időszakra, a búcsúzásra, ugyanakkor a tizenkettedikesek előtt álló első komoly, megmérettetésre, a közös érettségire gondolt.
Valóban, a szalag, mint jelkép, ez értelemben szétválaszt, ugyanakkor összeköt.






Más felfogás szerint, a 2019-2020-as tanév szétválaszt.
Az eddig jól bejáratott – de korántsem zökkenőmentes szakképzésnek vége. Ismét egy újítás szenvedő alanyai lesznek a szakképzésben dolgozó tanárok, diákok, és nem utolsó sorban, közvetve, a szülők. A Hoffmann Rózsa által deklarált pedagógus életpálya modell gyakorlatilag szilánkjaira hullt, megosztva ezzel a gyakorlatban minden nap katedrára álló kollégákat, a fentről sanyargató kidolgozatlan ötletek miatt.
Az Országgyűlés kormánypárti többsége érdemi módosítások nélkül elfogadta a szakképzési törvényjavaslatot . Az érdekképviseletek szerint „a javaslat elkészítése során érdemi egyeztetést nem folytatott a kormány, a jogalkotási törvény vonatkozó előírásait is semmibe vették”.
A szalag valahogy mégis összeköt.

Összeköti a szakképzésben tanító tanárokat, tanulókat, szülőket. Közös a cél, a sikeres érettségi és szakmai vizsga elérése, a mindenkori elvárásoknak tehát meg kell felelni.

A csurgói Kolping Nagyváthy iskola tantestülete egységes, akiket a szalag minden tanévben összeköt. Itt mindenki elkötelezetten dolgozik azon, hogy az iskola tanulói jó közismereti és szakmai tudással, piacképes ismeretekkel, valamint Adolf Kolping eszméihez hű neveléssel kerüljenek ki az intézmény falai közül.
Magyar Tudat Nemzeti Hírportál